متن کامل خبر


 
اطلاعیه مرکز مشاوره در خصوص همیاران سلامت روان

خلاصه خبر: همیار سلامت روان، دانشجوی داوطلبی است که ضمن عضویت در کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، آمادگی خود را برای انجام خدمات مرتبط با سلامت روان، آموزش، پیشگیری، شناسایی، یاری رسانی و ارجاع دانشجویان نیازمند به خدمات مشاوره اعلام می‌دارد.

مرکز مشاوره دانشگاه به اطلاع می‌رساند؛

همیار سلامت روان، دانشجوی داوطلبی است که ضمن عضویت در کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، آمادگی خود را برای انجام خدمات مرتبط با سلامت روان، آموزش، پیشگیری، شناسایی، یاری رسانی و ارجاع دانشجویان نیازمند به خدمات مشاوره اعلام می‌دارد و خدمات خود را ارائه نموده و در فعالیتهای اجتماع محور مرکز مشاوره (اعم از اردوها، غرفه‌های مناسبتی و جلسات با محور سلامت روان) مشارکت می‌نماید.

وظايف همیاران سلامت روان:

۱) شرکت در برنامه‌های آموزشی ترویجی مرکز مشاوره

۲) شناسایی و کمک به دانشجویان در زمینه مسائل تحصیلی و برنامه‌ریزی درسی با ارجاع به روانشناس به ویژه در ایام امتحانات

۳) شناسایی و راهنمایی اولیه دانشجویان در مورد افت تحصیلی

۴) یاری رسانی به سایر دانشجویان در زمینه مشكلات و مسائل ارتباطی در محیط‌های خوابگاهی

۵) آموزش و یاری رسانی به سایر دانشجویان در زمینه مدیریت استرس و حل مسئله

۶) تلاش برای شناسایی و رفع نیازهای اقتصادی دانشجویان نیازمند اقتصادی

۷) مشارکت و همراهی با مرکز مشاوره در اجرای برنامه‌های آموزشی پیشگیری

۸) همكاری با مرکز مشاوره در طراحی، تدارک و اجرای طرح‌های پیشگیری و مداخلاتی با رویكرد اجتماع محور به ویژه در سطح خوابگاه‌ها

همیاران سلامت دانشگاه تربیت مدرس، شامل دو دسته داوطلبانه و قراردادی می‌باشند که در خوابگاه‌ها و یا به صورت همیاران اجرایی، فعالیت می‌کنند. دانشجویانی که با آنان قرارداد کار دانشجویی بسته می‌شود، ماهیانه مبلغ عرف کار دانشجویی را دریافت می‌نمایند و همیاران داوطلب به صورت رایگان و با محوریت کمک به همنوعان و علاقه و انگیزه‌ای که برای کار در این حوزه را دارند، فعالیت می‌کنند.

بنا به توضیحات فوق آن دسته از دانشجویانی که در «دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نور» علاقمند به کار در سمت همیار سلامت روان می‌باشند، می‌توانند با "جناب آقای توکلی" که در روزهای دوشنبه در اتاق مشاوره و روانشناسی، جنب سالن کنفرانس دانشکده حضور دارند، هماهنگی لازم را به عمل آورند.

 

14 مهر 1398 / تعداد نمایش : 745