متن کامل خبر


 
معرفی تقویم جامع دانشگاهی در نشست شورای دانشگاه

خلاصه خبر: نشست شورای دانشگاه با حضور رییس، معاونان و روسای دانشکده ها، سیزدهم اسفندماه طبق سنت سال های گذشته بمناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پردیس شهید بابایی پارک علم و فناوری برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر احمدی رییس دانشگاه با بیان برخی از اخبار مهم دانشگاه طی هفته های اخیر اظهار داشت: جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه خاتم النبیین افغانستان برگزار و در خصوص همکاری دانشگاه تربیت مدرس جهت تربیت کادر اعضای هیات علمی آنان تصمیماتی اتخاذ شد. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه هایی است که از نظر سطح علمی، بالاترین تراز را در افغانستان دارد و حدود 6 هزار نفر دانشجو دارد و تنها دانشگاه این کشور است که کادر هیات علمی آن دارای مدرک دکتری هستند. با توجه به اینکه دانشگاه تربیت مدرس سابقه خوبی در تربیت مدیران و افراد شایسته دارد، قرار شد تا در تربیت کادر هیات علمی آنان نیز در رشته های مختلف همکاری داشته باشد و در این راستا موافقت نامه ای بین دو طرف امضا شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری گردهمایی دانش آموختگان دانشکده ها پرداخت و گفت: در این راستا مجمع عمومی و هیات امنایی به صورت الگوی تعریف شده با حضور بنده و نمایندگان دانشکده ها تشکیل می شود که این مجمع به صورت بنیادی مستقل انجمن دانش آموختگان را پشتیبانی می کند و کمیته های دانشکده ای نیز استقلال خود را دارند و تسهیلات را از دانشگاه و سازمان های دیگر کسب می کنند.
درادامه دکتر کلباسی معاون آموزشی دانشگاه در خصوص تقویم جامع دانشگاهی توضیحاتی را عنوان کرد.
وی اظهار داشت: ما طی دو سال گذشته فرایندهای آموزشی دانشگاه را گردآوری کردیم و 200 فرایند مهم گردآوری شد و به این فکر افتادیم که سامانه ای تدوین کنیم که فرایندها در سامانه قرار گرفته و به شکل هوشمند در اختیار افراد قرار گیرد و فرایندهای دانشگاه به لحاظ زمانی ساماندهی شود.
وی افزود: این سامانه ابتدا در حوزه آموزش تهیه و قرار شد تا در سایر معاونت های دانشگاه توسعه یابد و در حال حاضر معاونت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در برمی گیرد که امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت های لازم، تقویم جامعی در تمامی فرایندهای مهم دانشگاه داشته باشیم.
وی با اشاره به قابلیت های این تقویم تصریح کرد: این تقویم هوشمند است و بر اساس نام کاربری و رمز ورود هر یک از اعضای هیات علمی، دانشجویان، کارمندان و مدیران، فرایندهای مربوط بر اساس نیاز هر فرد نمایش داده می شود.
این تقویم در رنگ های مختلف بر اساس حوزه های کاری مختلف طراحی شده و قابلیت استفاده در گوشی همراه، تبلت و ... را دارا می باشد. این تقویم قابلیت گزارش گیری، ارسال یادآور و مشارکت تقویم با سایر افراد را دارد. همچنین می توان فرایند های مهم مربوط به دانشکده ها را نیز در این تقویم اضافه کرد.

18 اسفند 1397 / تعداد نمایش : 601