متن کامل خبر


 
تولید پویانمایی «سردار سلیمانی» به تهیه کنندگی عضو هیات علمی دانشگاه آغاز شد

خلاصه خبر: ساخت انیمیشنی درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کودکی تا شهادت این سردار بزرگ، به تهیه کنندگی عضو هیات علمی دانشکده هنر و در مرکز پویانمایی صبا آغاز شد.

دکتر محمدعلی صفورا، عضو هیات علمی دانشکده هنر و تهیه‎ کننده این انیمیشن گفت: مطالعه، نگارش سناریو و پیش تولید پویانمایی «زندگی تا شهادت سردار سلیمانی» با کیفیت Full HD به صورت اثری نیمه بلند 30 دقیقه‎ ای و با تکنیک کمیک موشن آغاز شد.
وی افزود: این انیمیشن در ادامه ساخت مجموعه پویا نمایی «چهل شاهد» تعریف شده است. «چهل شاهد» درباره زندگی و شهادت 40 شهید انقلاب و دفاع مقدس است که نمایش اخلاق، رفتار و سبک زندگی آنان می‎تواند الگو و کلاس درسی برای مخاطبان تلویزیون باشد. مخاطب اصلی «چهل شاهد» نوجوانان هستند اما با توجه به پرداخت خوب داستان و تکنیک ساخت، خردسالان تا بزرگسالان نیز جذ ب این مجموعه می‎شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه افزود: تاکنون 3 قسمت از مجموعه «چهل شاهد» که مربوط به زندگی شهیدان محمد منتظرقائم، محمد جهان آرا و عبدالحسین برونسی می‌شود، ساخته و آماده نمایش است. ساخت هر قسمت از این مجموعه تقریبا دو ماه زمان می‌برد.
وی افزود: کمیک موشن یک تکنیک خاص و مرز میان انیمیشن و سینمای زنده است و می‎توان به راحتی به بخش‎های مستند ارجاع داد و باتوجه به‎کارگیری ظرفیت‌های بصری، روایی و واقع‎گرایانه آن، بهترین تکنیک برای ساخت مجموعه زندگی قهرمانان شهید انقلاب و دفاع مقدس است.
وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر تمام ساعات شبانه‎ روز من وقف ساخت مجموعه انیمیشن‌های زندگی شهدا شده است و امیدوارم بتوانم اثری ماندگار و در شأن شهدای بزرگوار ایران اسلامی به یادگار بگذارم.

21 دی 1398 / تعداد نمایش : 175