متن کامل خبر


 
کتاب برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه تالیف عضو هیات علمی دانشگاه منتشر شد

خلاصه خبر: کتاب «برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه» تالیف عضو هیات علمی دانشگاه توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب «برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه» تالیف دکتر جواد حاتمی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر محمد آرمند عضو هیات علمی پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی «سمت» و زهرا رحیمی با مشارکت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی در ۶ فصل و ۱۸۸ صفحه به چاپ رسید.
در پیشگفتار این کتاب آمده است:«برنامه‌ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه یکی از دورس تخصصی دوره کارشناسی رشته علوم تربیتی است که در برنامه مصوب جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت نظری ارائه می‌شود.
با توجه به اهمیت و حساسیت دوره متوسطه و به دلیل قرار گرفتن دانش‌آموزان این مقطع تحصیلی در دوره سنی بلوغ و به تعبیر روان‌شناسان، دوره بحران رشدی، معرفی دقیق و علمی ویژگی‌های مخاطبان این دوره و برنامه‌های درسی مختص آن‌ها بسیار ضروری است. از این رو در اثر حاضر سعی شده است که علاوه بر تبیین ویژگی‌های برنامه درسی دوره متوسطه، به معرفی ابعاد شناختی و شخصیتی مخاطبان این مقطع تحصیلی پرداخته شود.
گفتنی است شورای تخصصی تحول و ارقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی تالیف کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها در رشته‌های مختلف را به عنوان یکی از راهبردهای فعالیت خود معین کرده و تاکنون چندین عنوان از این کتب درسی را برای رشته‌های درسی مختلف منتشر کرده است.

2 شهریور 1398 / تعداد نمایش : 564