متن کامل خبر


 
دومین جلسه شورای مرکزی صنفی کارمندان دانشگاه های دولتی کشور برگزار شد

خلاصه خبر: دومین جلسه شورای مرکزی صنفی کارمندان دانشگاه های دولتی کشور 26 تیرماه به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس و با حضور 21 نفر از ارکان شورا برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد یوسفی رئیس شورای مرکزی صنفی کارمندان دانشگاه های دولتی ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در فاصله اردیبهشت ماه سال جاری (زمان تشکیل شورا و تصویب اساسنامه آن در دانشگاه شیراز) ارائه کرد و در ادامه رؤسای کمیسیون های اداری، رفاهی، مالی، آموزش، فرهنگی، پژوهشی، ورزش و سلامت و تعاون به ارائه گزارش خود از فعالیت ها و بررسی های اولیه صورت گرفته، پرداختند.
در این نشست پس از بحث و تبادل نظر اعضای شورا، بر فعالیت های اثباتی مرتبط با رویکردها و ارزش های محوری شورا تأکید شد همچنین مقرر شد از انجام فعالیت ها و اقداماتی گه با مفاد اساسنامه مصوب شورا مغایرت داشته باشد، پرهیز شود. استمرار تشکیل نشست های شورا با مدیران با تجربه در آموزش عالی با هدف کسب رهنمودها و توسعه تعاملات بیرونی، به اشتراک گذاری تجربه های اداری، تشکیل گروه های کارشناسی در بستر شبکه های مجازی از سوی رؤسای کمیسیون ها، تلاش برای ارائه خروجی های ملموس و کاربردی از فعالیت های کمیسیون ها با هدف ارائه نسخه اولیه پیشنهادهای شورا به مراجع ذی ربط در وزارت عتف و دانشگاه ها، ارسال گزارش اصلاحات اساسی آیین نامه استخدامی کارمندان به وزارت علوم از دیگر مصوبات جلسه دوم شورای مرکزی بود.
همچنین در این جلسه عنوان شد اساسنامه و بیانیه مصوب نشست مجمع عمومی دانشگاه های دولتی در شیراز، به وزارت علوم ارسال شده است.

1 مرداد 1398 / تعداد نمایش : 301