متن کامل خبر


 
مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: مراسم تودیع دكتر محمدرضا اصلاحچی معاون پیشین و معارفه دكتر مسعود رضایی معاون جدید دانشجویی دانشگاه روز شنبه چهارم خرداد با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، مدیران، رؤسای ادارات و کارشناسان حوزه دانشجویی برگزار شد.

در این مراسم رییس دانشگاه ضمن قدردانی از زحمات دکتر اصلاحچی در دوره زمانی طولانی خدمت گفت: دکتر اصلاحچی با تلاش مداوم و همت والایی که در دوره زمانی حدود 11 سال انجام داد در زمینه نوسازی و بهسازی دانشگاه خدمات ارزنده ای به یادگار گذاشت. همچنین روش ها و ضوابط خوبی طی دوره معاونت وی تدوین و دانشگاه، صاحب تجربیات راهگشایی شد.
دکتر احمدی با اشاره به کار سنگین، پرفشار و فرسایشی و همچنین تصمیم گیری های تؤام با اضطرار در معاونت دانشجویی افزود: با توجه به دوره ی طولانی فعالیت دکتر اصلاحچی، تحمیل فشارهای کاری بر ایشان، بیش از این صلاح نبود و امیدورایم از این به بعد از توان اجرایی وی در حوزه های مختلف دانشگاه بهره مند شویم.
وی از دکتر رضایی به عنوان استادی برجسته، توانمند و دارای سوابق اجرایی موفق نام برد و اظهار داشت: با علم به اینکه کار معاونت دانشجویی کاری سنگین، نامحدود و طاقت فرساست به دنبال فردی جوان، مجرب و پرانرژی برای قبول این مسئولیت بودیم و با بررسی های صورت گرفته دکتر رضایی با امتیازات بالایی که داشتند، برای این سمت انتخاب شدند.
دکتر احمدی خاطر نشان کرد: حوزه معاونت دانشجویی در سال های اخیر رشد بسیار داشت و موجب ارتقاء دانشگاه شد. با وجود تمام سختی های اجرایی، قانونی و مالی، نسبت به سال های گذشته به تراز بهتری دست یافت که امیدوارم این روند با تلاش، همکاری و هم افزایی مدیران و کارشناسان حوزه معاونت دانشجویی تحت مدیریت دکتر رضایی، ادامه یابد و زمینه رشد بیشتر نیز فراهم شود.
در ادامه دکتر اصلاحچی با بیان این مهم که حوزه دانشجویی یک حوزه ی کاری چالشی و سخت است، از آن به عنوان فرصتی برای خدمت یاد کرد و افزود: من و کلیه همکاران در حوزه دانشجویی با توجه به حجم و سختی کار بدون چشم داشت مادی و مراتب شغلی تنها به عنوان فرصتی برای خدمت گذاری فعالیت کردیم که اگر جز این بود، قادر به کار در این حوزه نبودیم. همکاران این حوزه اگر به بحث مادی فعالیت خود فکر می کردند، نمی توانستند امور دانشجویی را به این شکل مناسب و خوب جلو ببرند و دانشگاه قادر به جبران آن نبوده و نیست.
وی سرمایه اصلی معاونت دانشجویی را نیروی انسانی آن دانست و گفت: ما با کمک نیروی انسانی توانمند معاونت دانشجویی همه ی موفقیت های یاد شده را کسب کردیم. از تمامی لایه های کارشناسی که در این 10سال همکاری صمیمانه و فوق العاده ای داشتند سپاس گزارم و از همه ی مدیران و روسای اداره ها نیز که با هماهنگی کامل، امور را به درستی انجام دادند، تشکر می کنم. مطمئنا با وجود این نیروی انسانی متعهد و حضور دکتر رضایی، معاونت دانشجویی به روند موفقیت آمیز خود ادامه خواهد داد.
دکتر اصلاحچی تصریح کرد: دوستی ها، راهنمایی ها و اثراگذاری های نتیجه بخش در زندگی دانشجویان، فداکاری ها و کارهای بی وقفه و شبانه روزی که در این دوره ی 10ساله شاهد آن بودم، تمام داشته ی من است که از این معاونت با خود خواهم برد.
در ادامه دکتر رضایی از فرصت پیش آمده برای خدمت در عرصه ی دیگری از دانشگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: از اعتماد دکتر احمدی سپاس گزارم و امیدوارم با فضل و یاری خداوند و همراهی همکاران، در این مسئولیت مهم سربلند باشم.
وی افزود: دکتر اصلاحچی با تلاش و سخت کوشی فراوان و پیگیری های بی وقفه، کارهای عمیق و بی بدیلی را در حوزه دانشجویی انجام داد و آثار ماندگاری برجای گذاشت. امیدوارم بتوانیم همچنان از تجربیات، ایده ها و اندیشه های دکتر اصلاحچی استفاده کنیم و یقینا تصمیمات و سیاست های کلان ایشان پیگیری خواهد شد. امیدوارم با تکیه بر اخلاق، برخورد و کلام فاخر، جاری بودن روح قانون مداری، تعهد و با همدلی و همراهی هیأت رئیسه، این مسئولیت را به سرانجام برسانم.
دکتر رضایی یادآور شد: هدف ما این است که ارتباطات دانشجویی را تقویت کنیم و اصل مشورت را گسترش دهیم. در مجموعه حوزه دانشجویی خدمات فراوانی ارائه شده و البته جا برای کار بسیار است. امیدوارم با همدلی و همکاری توفیق خدمت روز افزون حاصل شود.
رییس دانشگاه در پایان تأکید کرد: با توجه به طرح تحول راهبردی دانشگاه، امیدوارم معاونت دانشجویی با همکاری معاونت پشتیبانی، با ارتقاء تراز و استانداردهای رفاهی دانشجویی، زمینه تجربه ی یک زندگی طیب، پاک، خلاق و سازنده را برای دانشجویان دانشگاه فراهم کند تا دانشجویان از دوران زندگی و تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دورانی پر فضیلت و سازنده در زندگی خود یاد کنند و از آن الگو بگیرند.

5 خرداد 1398 / تعداد نمایش : 611