گروه‌های آموزشی


 
بیوشیمی
بیوشیمی

گروه بیوشیمی در سال 1370 با پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته بیوشیمی فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز کرد و در سال 1378 با پذیرش دانشجوی دکتری بیوشیمی فعالیت خود را در فاز جدیدی ادامه داد. در حال حاضر به صورت میانگین سالانه 8 دانشجوی کارشناسی ارشد و 5 دانشجوی دکتری تخصصی بیوشیمی پذیرش می‌شوند.

بیوفیزیک
بیوفیزیک

گروه بیوفیزیک از سال 1374 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 1380 دوره دکتری این رشته نیز راه‌اندازی شد. در حال حاضر در این گروه چهار نفر عضو هیئت‌علمی فعال هستند و حدود 40 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می‌باشند.

ريز زيست فناوري (نانو بيوتكنولوژي)
ريز زيست فناوري (نانو بيوتكنولوژي)

گروه نانو بيوتكنولوژي در سال 1386 به این مجموعه اضافه گردید. نانو بیوتکنولوژی اصطلاحی است که به تلاقي بين نانوتکنولوژي و بيولوژي اطلاق مي‌شود. نانو بيوتكنولوژي به يک کاربرد خاص از نانوتکنولوژي اطلاق مي‌شود. همچنین به ساخت ابزارهاي جديد جهت مطالعه سيستم‌هاي بيولوژيک نیز گفته مي‌شود.

ژنتیک
ژنتیک

اولين دوره كارشناسي ارشد ژنتیک مولکولی در ایران از سال 1362 در دانشكده علوم دانشگاه تربيت مدرس و با همت و همکاری آقایان دکتر محمدرضا نوری دلویی و دکتر حسین نادری‌منش ایجاد و ابقا شد. اين گروه به تدريج بر فعاليت خود افزود به طوري كه در سال 1380 دوره دكترای ژنتیک را به صورت مشترک با پژوهشکده ژنتیک آغار نمود.

علوم گیاهی
علوم گیاهی

علوم گیاهی شامل مبانی سلولی و مولکولی زیست‌شناسی گیاهی و نیز محدوده‌های سنتی گیاه‌شناسی نظیر فیزیولوژی، سیستماتیک، اکولوژی، تکامل، تشریح و ریخت‌شناسی می‌باشد. فعالیت‌های آموزشی و علایق تحقیقاتی گروه علوم گیاهی دامنه وسیعی از جلبک تا گیاهان عالی را در بر می‌گیرد.